POLICJANCI KASKADOWO MIERZĄ PRĘDKOŚĆ

Gorzowscy funkcjonariusze nie odpuszczają drogowym piratom. Zatrzymane prawa jazdy pokazują, że niektórzy kierowcy lekceważą przepisy. Nie zastanawiają się nad tym, jakie stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zbyt szybka jazda to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W wielu sytuacjach zdarzenia takie kończą się tragedią.

Policjanci ruchu drogowego z Gorzowa Wlkp. zatrzymali kilkadziesiąt praw jazdy za zbyt szybką jazdę. I to tylko w ciągu tygodnia. Od czwartku (18 czerwca) 13 kolejnych kierowców musi przesiąść się na miejsce pasażera lub do komunikacji miejskiej. Stracili uprawnienia na trzy miesiące, bo zdecydowanie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Tylko w tym roku podobnych osób w Gorzowie i okolicach było ponad 150.

Funkcjonariusze w białych czapkach sprawdzają prędkość kaskadowo. Niektórzy kierowcy, przejeżdżający obok policjantów z radarem, pewni braku kolejnej kontroli, przyspieszają. Były już przypadki osób, które na kilkukilometrowym odcinku drogi zatrzymywani byli nawet dwukrotnie. Istotne dla bezpieczeństwa jest, by nie zwalniać wyłącznie w określonych punktach. Należy jechać nie tylko z dozwoloną przepisami prędkością, ale przede wszystkim dopasowaną do panujących warunków.