Gorzów – Uruchomiono miejskie fontanny

Uruchomiono miejskie fontanny. Chłodzić i cieszyć wzrok gorzowian będą do końca września. Dotychczas miejskie fontanny uruchamiano 1 maja. W tym roku, ze względu na zalecenia inspekcji sanitarnej, związane z sytuacją epidemiczną, zaczęły działać dopiero teraz.

Jako pierwsza została uruchomiona już w weekend fontanna na zrewitalizowanym placu Nieznanego Żołnierza, tzw. kwadracie. Po niej sukcesywnie uruchamiane są pozostałe. Jako ostatnia wodą tryśnie, po odbiorze technicznym związanym z wymianą pompy, prawdopodobnie w środę, fontanna w parku Kopernika.

W mieście funkcjonuje dziewięć fontann. Cztery z nich mają automatyczne uzdatnianie wody. Fontanny znajdują się: na Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na skwerze przy ul. Jagiełły, przy „Pałacu Ślubów”, dwie w „Parku Róż”, w tym jedna pływająca oraz na kwadracie. Do tego trzy umieszczone w Warcie, na wysokości bulwarów.

Sanepid przypomina, iż woda w fontannach zwykle charakteryzuje się względną przeźroczystością, w związku z czym mylnie i bezzasadnie uważana jest za wodę czystą. Tymczasem zagrożeniem dla zdrowia może być przede wszystkim picie wody z fontanny, ale także kąpiel lub zabawa w wodzie.

Głos Lubuski
www.gloslubuski.pl
#GlosLubuski