Szpital kupuje nowe testy na Covid-19

Do zielonogórskiego szpitala trafi 500 tys. zł na zakup testów na Covid-19. Umowę na przekazanie środków podpisali wicemarszałek Łukasz Porycki i prezes szpitala Marek Działoszyński.

Pieniądze będą pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego. Co ważne to już kolejne tego typu wsparcie dla lecznicy z Zielonej Góry. – Tym samym wartość wydatków przeznaczonych na działania związane z epidemią Covid-19 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynoszą 2,9 mln. Do tej pory szpital zielonogórski zakupił z otrzymanego dofinansowania 24 tys. sztuk testów – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Szpital Uniwersytecki od początku epidemii otrzymuje wydatną pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd województwa miał swój udział np. w zakupach sprzętu przeznaczonego do walki z epidemią, czy też sprowadzeniu do Zielonej Góry kontenerów do triażu. Nie można zapominać również o pomocy w stworzeniu na terenie placówki szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19, który mieści się w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.