MAN dostarczy autobusy miejskie dla Gorzowa

Prezes gorzowskiego MZK Roman Maksymiak oraz dyrektor oddziału mLeasing Jarosław Ernest podpisali umowę na leasing sześciu nowoczesnych autobusów marki MAN.

  • Nowe gorzowskie tramwaje przyzwyczaiły naszych mieszkańców do wygodnej i bezpiecznej komunikacji, więc ich oczekiwania są bardzo wysokie. Nowe autobusy, na które umowę podpisujemy dzisiaj, spełniają te oczekiwania, są bardzo wysokiej jakości, zarówno pod względem komfortu, jak i bezpieczeństwa – powiedziała Agnieszka Surmacz, zastępca prezydenta Gorzowa.
  • Te autobusy są dokładnie pod potrzeby miasta – powiedział prezes MZK. – Są średniej pojemności, dwunastometrowe. Autobusy są wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze elementy bezpieczeństwa i wygodnej komunikacji, będą miały na przykład na pokładzie defibrylatory, które w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców będą możliwe do użycia. Polityka miasta zmierza do tego, aby przekonywać mieszkańców do częstego korzystania z miejskiej komunikacji. Odnowa parku komunikacyjnego w ostatnich latach bardzo przyspieszyła, dotyczy to zarówno tramwajów, jak i autobusów. Wchodzimy do grona niewielu miast w Polsce, które stają się awangardą w zakresie komunikacji miejskiej – dodał Roman Maksymiak.

Sześć klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych klasy MAXI, spełnia wymagania normy EURO 6 i jest wyposażonych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, defibrylatory, system informacji pasażerskiej oraz monitoring wizyjny. Każdy z nich jest wart ponad milion złotych.

  • Współpracujemy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie od około ośmiu lat, bardzo sobie cenimy tę współpracę za profesjonalizm, rzetelność i wizję rozwoju – powiedział Jarosław Ernest z mLeasing. – Jest dla nas ogromną radością, że kolejna umowa zostanie podpisana i przyczyniamy się tym samym do rozwoju nowoczesnej komunikacji w Gorzowie – dodał.

W spotkaniu brała też udział Małgorzata Durda, dyrektor do spraw sprzedaży autobusów MAN. – Cieszymy się, że kolejne autobusy MAN będą jeździły po Gorzowie. Autobusy zostaną wyprodukowane w naszej fabryce w Starachowicach i będzie to nowy model autobusów, przeznaczony do komunikacji miejskiej. Będą się wyróżniać, będą rozpoznawalne na ulicach, bo to jest kompletnie nowa stylistyka. Jesteśmy przekonani, że będą bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, ponieważ są wyposażone we wszystkie najnowocześniejsze technologie wygody i bezpieczeństwa, ale również kierowcy będą zadowoleni z ich prowadzenia – powiedziała.

Autobusy trafią do Gorzowa w okresie 8 miesięcy od momentu podpisania umowy.