Gorzów dzieli się ciepłem

W środę, 20 stycznia br. Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa oraz Beata Kulczycka, dyrektorka Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie spotkały się z Wojciechem Dobrakiem, dyrektorem PGE Energia Ciepła oddział Elektrociepłownia w Gorzowie, by podziękować za wspieranie gorzowian programem „Podziel się ciepłem”.

To już kolejny rok, kiedy Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało pieniądze na dofinansowanie rachunków za ciepło dla najbardziej potrzebujących rodzin. W 2020 roku była to kwota 30 tysięcy złotych.

  • PGE Energia Ciepła jest spółką odpowiedzialną społecznie, dlatego cieszymy się, że kolejny raz możemy wesprzeć potrzebujących gorzowian. Szczególnie tych, którzy korzystają z ciepła systemowego dostarczanego przez nas w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Mam nadzieję, że dzięki naszej pomocy część rodzin wkroczyła z optymizmem w nowy rok – powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła podczas spotkania.

„Dzielimy się ciepłem” to ogólnopolski program realizowany przez PGE Energia Ciepła w miejscowościach, w których spółka ma swoje aktywa. Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie pieniądze przekazało najbardziej potrzebującym rodzinom. Zostały przeznaczone na uregulowanie rachunków za ciepło oraz ciepłą wodę użytkową.
Pieniądze zostały już przekazane mieszkańcom, a po to, by podkreślić dobrą współpracę z gorzowskim samorządem, podczas spotkania, dyrektor Dobrak, na ręce władz miasta przekazał symboliczny czek.

  • To wsparcie bardzo się przydało naszym mieszkańcom. Doceniamy ten gest podwójnie, bo jest konkretnym finansowym wsparciem najbardziej potrzebujących, ale jest też gestem jedności, wspólnoty – co jest, w tych trudnych czasach ważne dla nas wszystkich – powiedziała Małgorzata Domagała, zastępca Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego ds. społecznych.

Program „Dzielimy się ciepłem” jest realizowany w miastach, gdzie PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m. in. w Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Krakowie.