Zakochani w Gorzowie

Wyjątkowa niespodzianka czekała na gorzowian, którzy zdecydowali się na niedzielny spacer po centrum miasta. Z okazji Walentynek, dwoje operowych wokalistów zaprezentowało wiązankę najpopularniejszych utworów o miłości.

Wszystko w ramach miejskiej akcji „Zakochaj się w Gorzowie vol. 4”.

W tym roku, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Miasto przygotowało kolejną walentynkową akcję dla mieszkańców. Święto zakochanych to jednak był tylko pretekst, bo każdy powód jest dobry, by pokazać, co czujemy do naszego miasta.

Od godziny 14.00 na Starym Rynku można było posłuchać najpopularniejszych operowych arii miłosnych w wykonaniu dwojga śpiewaków: Aleksandra Kaczuka – Jagielnika (baryton) oraz Roksany Marii Maciejczuk (sopran).

Poza muzyczną, była również foto niespodzianka, ponieważ tłem dla artystów był, idealny do walentynkowej fotografii, napis ©GORZÓW, pierwszy raz oddany do dyspozycji mieszkańców. Z tej okazji chętnie korzystali uczestnicy muzycznego happeningu – powstało może nawet kilkaset zdjęć i filmików.

Spośród osób, które zrobiły zdjęcie na Starym Rynku podczas walentynkowej akcji i oznaczą swoje fotografie w mediach społecznościowych hasztagiem #zakochajsiewgorzowie wybierzemy autorów najciekawszych ujęć i zaprosimy po odbiór zestawów gorzowskich gadżetów.

Miłosny duet operowy przez blisko trzy godziny oklaskiwali spacerowicze i gorzowianie, którzy przyszli specjalnie, by posłuchać wyjątkowej muzyki.

To kolejna akcja walentynkowa, przygotowana z okazji walentynek. Rok temu biliśmy rekord Polski, dwa lata temu przygotowaliśmy miejską grę uliczną, podczas której można było poznać twórczość gorzowskich poetów, a jeszcze wcześniej zorganizowaliśmy walentynkowy happening z sercem dla Gorzowa w roli głównej.