Studenci medycyny pomogą w szczepieniach!

Uniwersytet Zielonogórski dał zielone światło, by studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa włączyli się aktywnie w udział w Narodowym Programie Szczepień.

– Jestem dumna z naszych studentów, że są gotowi tak się zmobilizować w potrzebie – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Wraz z zapowiedziami trzeciej fali epidemii marszałek zwróciła się do prof. dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego, Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, z prośbą o umożliwienie włączenia studentów w realizację Narodowego Programu Szczepień. W kwietniu opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, które dopuszcza, by w badaniach kwalifikujących do szczepień brali udział także studenci ostatnich lat kierunków medycznych. Uniwersytet Zielonogórski wyraził  gotowość – w akcję włączą się studenci ostatnich lat kierunków lekarskiego i pielęgniarstwa.

Przypomnijmy. Dzięki inicjatywie Samorządu Województwa – w podległych podmiotach leczniczych – Medkolu w Zielonej Górze i Przychodni Dworcowej w Gorzowie Wlkp. uruchomione zostają punkty szczepień przeciwko wirusowi Sars-Cov-2. Szczepienia można wykonać także w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. i Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.