Lubuskie buduje na potęgę

Ceny nieruchomości cały czas rosły. Oczywistym było, że taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie, jednak mimo to osoby chcące kupić mieszkanie obawiały się do jakiego pułapu dojdą ceny za m2. Na szczęście, aktualnie są one usystematyzowane, deweloperzy budują na potęgę, zatem znalezienie lokum w odpowiadającej kupującym lokalizacji o optymalnym metrażu nie powinno stanowić problemu.

W lubuskim ilość rozpoczętych inwestycji zaskakuje. Wielu deweloperów takich jak np. PKM Zachód zdecydowało się na rozpoczęcie w wielu miejscowościach regionu budowy nieruchomości. Bezdyskusyjnie cieszyć może fakt, iż we wspomnianych inwestycjach różnorodność mieszkań jest ogromna. Bez trudu, można znaleźć nieduże kawalerki, mieszkania dwupokojowe, których metraż nie przekracza 40 m, sprawnie znaleźć lokum powinny także osoby potrzebujące więcej przestrzeni – do 100, lub nawet więcej m2.

Na kupno najmniejszych mieszkań decydują się zwykle młodzi ludzie – małżeństwa, rozpoczynające wspólne życie, lub osoby traktujące zakup czterech kątów jak inwestycję, czyli pod wynajem.

W obecnej chwili , jak mówi przedstawiciel PKM Zachód problemem nie jest zakup działki i sprzedaż mieszkań.

„Mamy ukończone inwestycje w Zielonej Górze , kończące się inwestycje w Nowej Soli i Żarach oraz rozpoczynające się budowy w Gubinie, Sławie, Nowogrodzie Bobrzańskim, Bytomiu Odrzańskim. Ilość inwestycji naszych i innych deweloperów nie napotyka problemów poza czynnikiem ludzkim, który w czasie pandemii może zawodzić – przedłużenie czasu inwestycji ze względu na termin wykonania przez podwykonawców. Kolejnym problemem może być łańcuch dostaw dotyczący materiałów budowlanych , który też w związku z Covid19 może ulegać częściowym przerwaniom.”

Klienci powinni też dowiedzieć się, że podwyżki na rynku nieruchomości to nie tylko kwoty ustalane przez samych wykonawców. Wiele punktów procentowych w nich zawartych to rozwiązania, które narzuca rząd. Tworzenie kolejnych funduszy gwarancyjnych , organizowane na szczeblu politycznym parasole ochronne i zwiększone wymogi związane z wykorzystaniem specjalnych materiałów jak choćby w temacie stolarki okiennej to bezpośrednio przenoszone na klientów większe koszty za metr kwadratowy.

Podsumowując – jest stabilnie , ceny w lubuskim są bardzo atrakcyjne ale jak to w branży nieruchomości – należy się spodziewać kolejnych podwyżek.