Oddaj książkę kiedy chcesz

przed gorzowską książnicą uruchomiono wrzutnię, do której będzie można oddać książki po godzinach otwarcia biblioteki.

Wrzutnia umożliwia dokonywanie samodzielnych zwrotów materiałów bibliotecznych o każdej porze dnia i nocy, bez względu na godziny otwarcia biblioteki. – Okazuje się, że w czasie pandemii wzrasta liczba wypożyczeń książek w lubuskich bibliotekach. Pracownicy bibliotek robią wszystko, aby czytelnikom ułatwić w tym trudnym okresie zwrot książek o każdej porze dnia i nocy. Zapraszam do korzystania z nowoczesnej wrzutni w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.  

Wzrost czytelnictwa

Znane są już najnowsze wyniki badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej. Jak wynika z raportu, w 2020 r. jakąkolwiek książkę przeczytało 42% Polaków oznacza to wzrost czytelnictwa o całe 3% w skali roku! Przyczyn wzrostu czytelnictwa jest wiele. Oprócz znacznego rozwoju polskiego rynku wydawniczego, na którym zadebiutowało wielu nowych autorów i książek, pandemia obudziła niezwykłą kreatywność i nowatorskie podejście do promocji czytelnictwa. Niewątpliwie do tego wzrostu przyczyniły się biblioteki i ich działania na rzecz popularyzacji czytelnictwa – spotkania autorskie w formie online, często na Facebooku i YouTubie.
Tym bardziej cieszy fakt, że pandemiczny rok dla Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta  okazał się korzystny. Odnotowano wzrost wypożyczeń, użytkowników Legimi, przybyło również czytelników, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Biblioteka zyskała także nowych odbiorców treści na kanale YouTube oraz Facebooku.

Biblioteka Herberta zaprasza do śledzenia wydarzeń na kanale YouTube i profilu na Facebooku.