Chorwacja zmienia zasady wjazdu!

Od 1 lipca Chorwacja zmieniła zasady wjazdu do kraju. Każdy turysta musi przedstawić unijny certyfikat potwierdzający szczepienia, zaświadczenie ozdrowieńca lub negatywny wynik testu.

Państwowy Sztab Obrony Cywilnej Republiki Chorwacji nieoczekiwanie zdecydował, że od 1 lipca turyści nie będą już mogli przekraczać granicy bez testów czy zaświadczeń, co było możliwe do 30 czerwca. To informacje istotne dla wielu podróżnych z województwa lubuskiego, bo od 4 lipca do chorwackiej Rijeki można polecieć samolotem PLL LOT z lotniska w Babimoście. Od 1 lipca osoby, które chcą wjechać do Chorwacji są zobowiązane przedstawić Unijny Certyfikat COVID potwierdzający szczepienia, wynik testu lub zaświadczenie o ozdrowieniu. W przypadku testów należy pamiętać o kilku dodatkowych wytycznych. Ważne jest, aby negatywny wyniku testu został wystawiony nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. W przypadku akceptowanego przez państwa UE szybkiego testu antygenowego mowa zaś o 48 godzinach.

Do Chorwacji wjadą także zaszczepione osoby oraz ozdrowieńcy na podstawie odpowiednich potwierdzeń. W konkretnych przypadkach z obowiązku testu zwolnione będą również dzieci. Nie spełnienie wymogów stawianych przez chorwacki rząd, będzie skutkowało automatycznym skierowaniem na kwarantannę.