Rekord zakażeń COVID-19! Dbajcie o siebie!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o rekordowej liczbie 53 420 zakażeń koronawirusem w Polsce! W Lubuskiem to 649 nowych przypadków! Dlatego apelujemy – przestrzegajcie zaleceń i szczepcie się!

Piąta fala – nowe zasady

Odnotowana dziś dzienna liczba zakażeń COVID-19 jest najwyższą w Polsce od początku trwania pandemii. Oznacza to, że jesteśmy już w środku szalejącej piątej fali pandemii, a nowy wariant wirusa – omikron zbiera żniwo.

Z związku z tym, rząd podjął wczoraj decyzję o wprowadzeniu nauki zdalnej dla dzieci dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich do końca ferii zimowych, czyli od czwartku 27 stycznia do 27 lutego br. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Przypominamy także, że:

– od 25 stycznia obowiązuje rozporządzenie skracające kwarantannę do siedmiu dni. Zgodnie z nim kwarantanna nakładana przez Sanepid na osoby z kontaktu wyniesie siedem dni. Tyle samo będzie wynosiła ta dla osób kierowanych na test w kierunku Covid-19.
– od jutra, 27 stycznia będzie można wykonać bezpłatny test antygenowy na obecność Sars-CoV-2 w aptece. Do jego wykonania nie będzie potrzebne skierowanie.
– od początku tygodnia wiele jednostek administracji publicznej pracuje w trybie zdalnym; prosimy o każdorazowe sprawdzenie możliwości załatwienia sprawy drogą telefoniczną, mailową lub poprzez portale internetowe